Sıkça Sorulan Sorular

Yurt Dışında Eğitim Çeşitleri Nelerdir?

Bu konuda herkesin aklına sadece dil eğitimi geliyor; ancak dil eğitiminin dışında ön lisans, lisans, yüksek lisans hatta doktora eğitimi de almak mümkündür. Ayrıca eğitim ve mesleğinize uygun sertifika programları da bulunmaktadır.

Yurt Dışında Eğitim Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Yurt dışında eğitim konusunda kendiniz araştırma yapabileceğiniz gibi bu konuda uzmanlaşmış acentelerden de destek alabilirsiniz. Bir acenteden destek almanın artı faydaları vardır. Bizimle iletişime geçerek hem bu farkı, hem de bizim farkımızı daha net görme şasını yakalayabilirisiniz.

Neden Bir Acenteden Destek Almalıyım?

Günümüz teknolojisinde tüm bilgilerde oluduğu gibi bu konuda da geniş bir kaynak bulunmaktadır. Ancak, bu size hem zaman kaybettirir hem de farklı bilgiler kafanızın karışmasına neden olabilir. Yetkili bir acenteden destek almanız durumunda sizin için en uygun eğitim ve kurum, sizin isteklerinize ve de ekonomik yapınıza göre filtre edilerek size en uygun bir kaç seçenek sunulur. Ayrıca yetkili acenteler eğitiminiz ile ilgili diğer konularda da destek verirler. Örneğin, vize alınması, gittiğiniz ülkede karşılama ve destek olmak gibi. Biz Anglo British olarak bu yükü sizin sırtınızdan alıyor ve en uygun çözümleri sunuyoruz.

Yurt Dışı Eğitim Çok Pahalı Mıdır?

Pahalılık kavramı bütçenize göre değişir. Yurt dışı eğitim maliyeti seçtiğiniz eğitim türü, ülke, okul gibi detaylara bağlı olarak değişkenlik gösterir. Örneğin, genel olara bir üniversite eğitiminin maliyeti, burada bir vakıf üniversitesinin maliyetine yakındır. Genel olarak tüm eğitim türlerinde hem uygun maliyetli hem de pahalı seçenekler karşınıza çıkacatır. Bu sizin moralinizi bozmasın çünkü Anglo British olarak biz, sizin seçimlernize göre bütçenize en uygun teklifi sunarız. Bunun için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Yurt Dışında Eğitim Almak İçin Yabancı Dili Ne Kadar Bilmeliyiz?

Amacınız sadece yabancı dil öğrenmekse hiç bilmenize gerek yok. Zaten gittiğiniz kurum sizin bu amaçla geldiğinizi bilir ve ona göre bir program uygular. Ancak lise, lisans ya da lisans üstü bir eğitim almayı düşünüyorsanız, alacağınız eğitim için o dili belli bir seviyede bilmeniz beklenir. Dil bilmeden bunu yapamayacağınızı düşünmeyin. Önce dil kursu alarak, ardından eğitimine devam edenler olduğunu unutmayın. Ayrıca bir dili, o dilin konuşulduğu ülkede çok daha kısa sürede ve kolayca öğreneceksiniz. Daha detaylı bilgi için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz. 

Eğitim Destek Hizmeti Ücretleri Yüksek Midir?

Size verilecek fiyatlar net eğitim bedelleridir. Siz bu tutarı ya eğitim kurumuna ya da bize ödersiniz. Bunun dışında sizden herhangi bir ücret talep edilmez. 

Teklifte Verilen Fiyatlara Her Şey Dahil Mi?

Aksi belirtilmediği sürece verilecek teklife eğitim ile ilgili her şey dahildir. Kampanyalı teklifler dışında vize masrafları, uçak bileti gibi giderler dahil değildir. Ancak talebiniz doğrultusunda bu konulada da bizden destek alabilirsiniz. 

İstediğimiz Her Ülkede Eğitim Alabilir Miyiz?

Bu sorunun cevaı genel olarak "evet" olmakla birlikte,bazı ülkeler bu konuda seçici davranmaktadır. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Okula Kayıt Yaptırıldığında Vize Kesin Alınabilir Mi?

Bunun garantisini size kimse veremez çünkü vizeyi vermek o ülkenin inisiyatifindedir. Eğitim türüne göre, gidilecek ülkeler tarafından turist vizesinden farklı vizeler verilmetedir. Bunların şartları turistik vizeden farklıdır. Bizimle gideceğiniz eğitimleriçin vize alma olanağınız çok daha yüksek olacaktır. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz. 

Konaklama Nasıl Olacak?

Yurt dışı eğitimlerde konaklama için çeşitli alternatifler mevcuttur. Aile yanı, yurt, otel gibi seçeneklerin yanında tek başınıza ya da birkaç kiş ortaklaşa ev tutabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Yabancı Bir Ülkede Desteğe İhtiyacım Olursa?

Bizimle irtibatınız, eğitim paketinizi aldıktan sonra bitmez. Eğer tercih ettiyseniz sizi gittiğiniz havaalanında karşılar, konaklama yeriniz ve okulunuza kadar götürürüz. Ayrıca yardıma ihtiyaç duyacağınız her durum için size telefon nymarası, e-mail adresi gibi iletişim bilgileri verilir. Herhangi bir sorun olduğunda ya da desteğe ihtiyaç hissettiğinizde biz ya da oradaki ilgililer sizlere gereken yardımı sunmaya devan edeceğiz.