University Of Wroclaw

University Of Wroclaw


Wroclaw Üniversitesi 1702’de kurulan 300 yıldan fazla zengin bir tarihe sahiptir.

Üniversitede eğitim dili Lehçe ve İngilizcedir.

Bugün, Wroclaw Üniversite’si, 10 fakültedeki 40.000 öğrencisi ve 1300 doktora öğrencisi ile bölgedeki en büyük üniversitedir.

Her yıl 9000 öğrenci mezun etmektedir.

Cizvitler tarafından işletilen eğitim kurumları dertop edilerek , Polonya’nın en büyük akademik kurumlarından biri haline gelen üniversiteyi Habsburg hanedanı üyesi Viyana doğumlu I. Leopold kurmuştur.

Dolayısı ile Alman ekolüne sahiptir.

19. yüzyılın başında, üniversitedeki fakülte sayısı 5’e ulaşmıştı. Felsefe, Katolik Teoloji, Protestan İlahiyat, Hukuk ve Tıp. Daha sonra üniversite, bugün de aktif olan çok sayıda laboratuvar, müze ve departmanla genişletildi.

Üniversitenin 2. kuruluş tarihi 1945’tir. Savaşta hasar gören üniversitenin onarılmasında, II. Dünya Savaşı’ndan sonra Jan Kazimierz University – Lviv Üniversitesi’nden bir grup profesör önayak olmuş, daha sonra bu profesörler Wroclaw Üniversitesinde eğitim vermeye ve araştırma faaliyetlerinde bulunmaya başlamışlardır.

Hukuk ,yönetim, sanat, doğal bilimler, ziraat, veterinerlik, tıp, matematik, fizik ve kimya fakültelerini bu profesörler kurdular.

Bu fakültelerden bazıları, daha sonraları başka üniversitelere dahil edildiler.

 

UNİVERSİTY OF WROCLAW YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI

BÖLÜM

SÜRE
(YIL)

EĞİTİM
DİLİ

Gazetecilik ve Sosyal İletişim

2

İngilizce

İletişim

2

İngilizce

İngilizce Öğretmenliği

2

İngilizce

Kimya

2

İngilizce

Politika

2

İngilizce

Sosyoloji

2

İngilizce

Turizm

2

İngilizce

Uluslararası İlişkiler- Küresel Çalışmalar

2

İngilizce

Uluslararası Organizasyonlarda Yönetim

2

İngilizce

Uluslararası ve Avrupa Hukuku

2

İngilizce

NEDEN BİZ?


Çünkü biz, tecrübemizle geleceğini aydınlatıyor, düşlediğin hayatı gerçeğe dönüştürmen için sadece kayıt işlemlerinde değil, okuduğun süre boyunca her ihtiyaç duyduğunda en büyük destekçin oluyoruz!


DAHA FAZLA BİLGİ AL

TAM DESTEK


Anglo-British International School, bilgi ve birikiminden faydalanarak yurt dışında alacağınız eğitimle ilgili en doğru kararı vereceğiniz, güncel ve doğru yurt dışı eğitim bilgilerine ulaşacağınız, yepyeni bir hayatın kapısını aralarken elinden tutarak destek alacağınız yeni adresiniz!


BİZE ULAŞIN

Yurt dışı eğitim hayallerine kavuşman zor değil! Beşiktaş’taki ofisimize gel, yepyeni bir hayatın kapısını arala!

Eğitime yönelik kısa ve uzun vadeli hedeflerinde bir danışmandan çok daha fazlasına ihtiyacın varsa Anglo-British hep yanı başında!


Adınız

Eposta


Telefon


Mesajınız