Ulusal Yapı ve Mimarlık Üniversitesi

Ulusal Yapı ve Mimarlık Üniversitesi


AYRINTILAR

    12 Haziran 1930 yılında Ukrayna Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti Halk Komiserleri Konseyi 1340 Sayılı kanunuyla Kharkiv Teknoloji Enstitüsü İnşaat Fakültesi (halen Kharkiv Milli Politeknik Üniversitesi), ve Kharkiv Sanat Enstitüsü Mimarlık Fakültesi (halen Kharkiv Devlet Tasarım ve Sanatlar Akademisi)

    temelinde Kharkiv İnşaat mühendisliği Enstitüsü kurulmuştur. Ukrayna Bakanlar Kurulu 20.04.1994 tarihli 244 Sayılı kararnamesi ile enstitüye üniversite statüsü vermişlerdir. Kharkiv şehri, Sumsykask. 40 adresindeki Üniversite binası, mimarlık ve kent geliştirme anıtı olarak ilan edilmiştir.

    Bugün üniversitede 38 bölüm ve 14 uzmanlık dalında tam zamanlı ve uzaktan olarak eğitim verilmektedir. Toplam öğrencilerin  sayısı 7.000 kişiden fazladır.

    Eğitimin yüksek seviyesi,diploma projeleri ve araştırma çalışmaları olimpiyatlarında ve yarışmalarında kazananların diplomaları ile doğrulanmaktadır.Ulusal ve uluslararası yarışmaların sonuçlarına göre Kharkiv Milli İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi’nin mimarlık dalı Ukrayna lideri olarak tanınmıştır.

    Ayrıca da,Üniversite "2030 yılına kadar Kharkiv şehrinin  Kalkınma Stratejisi" planında yer almaktadır.


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

LİSANS PROGRAMLARI

BÖLÜM

SÜRE
(YIL)

EĞİTİM
DİLİ

Hazırlık sınıfı

1

Rusça

Mimarlık ve Kentsel Planlaması

4

Rusça

İnşaat ve Bayındırlık İşleri

4

Rusça

Otomasyon ve Bilgisayar Teknolojileri

4

Rusça

Mühendislik Sektörü

4

Rusça

Ekoloji

4

Rusça

İktisat

4

Rusça

İş, Ticaret ve Değişim Faaliyetleri

4

Rusça

Finans, Bankacılık ve Sigortacılık

4

Rusça

Yönetim

4

Rusça

Kamu Yönetimi ve Yönetim

4

Rusça

Otomasyon ve Bilgisayar Entegre Teknolojileri

4

Rusça

NEDEN BİZ?


Çünkü biz, tecrübemizle geleceğini aydınlatıyor, düşlediğin hayatı gerçeğe dönüştürmen için sadece kayıt işlemlerinde değil, okuduğun süre boyunca her ihtiyaç duyduğunda en büyük destekçin oluyoruz!


DAHA FAZLA BİLGİ AL

TAM DESTEK


Anglo-British International School, bilgi ve birikiminden faydalanarak yurt dışında alacağınız eğitimle ilgili en doğru kararı vereceğiniz, güncel ve doğru yurt dışı eğitim bilgilerine ulaşacağınız, yepyeni bir hayatın kapısını aralarken elinden tutarak destek alacağınız yeni adresiniz!


BİZE ULAŞIN

Yurt dışı eğitim hayallerine kavuşman zor değil! Beşiktaş’taki ofisimize gel, yepyeni bir hayatın kapısını arala!

Eğitime yönelik kısa ve uzun vadeli hedeflerinde bir danışmandan çok daha fazlasına ihtiyacın varsa Anglo-British hep yanı başında!


Adınız

Eposta


Telefon


Mesajınız