Sumy Devlet Üniversitesi

Sumy Devlet Üniversitesi


AYRINTILAR

    Sumy Devlet Üniversitesi tarihi 1948 yılından itibaren başlamıştır. Akreditasyon düzeyini IV olmasıyla Sumy Bölgesi en büyük yüksek eğitim kurumu haline gelmiştir. Üniversite, "Sophia Kiev"  Ukrayna yüksek eğitim kurumları sıralamasında, "Altın Fortune" Uluslararası  Akademik  Popülarite  ve kalite sıralamasında ödüller kazandı.Eğitim süreci yaklaşık üç bin öğretmen, bilgin, eleman tarafından sağlanmaktadır. Bunlardan 57 bölümündeki 65 Doktor, Profesör, 400 Bilim Adayı ve Doçent vardır.


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Sumy Devlet Üniversitesi (SSU) Ukrayna Kuzey-Doğu Sumy şehirde bulunmaktadır ve daha yüksek bir akreditasyon düzeyine sahip bir klasik tipte bölgenin önde gelen yüksek öğretim kurumudur. Sumy devlet tıp Üniversitesi, tarihi 1948 yılında eğitime başladı.

Bilişim,, uygulamalı matematik, mekanik, otomatik ve kontrol, elektronik, nano teknoloji, elektrik mühendisliği, enerji bilimi, makine mühendisliği, malzeme bilimi, kimyasal endüstri gibi çalışma alanları başta olmak üzere Sumy Devlet Üniversitesi (SSU), 40 alanda 60 özel bilgi ve 23 alanda, (bilgisayar bilimi konusunda eğitim yapar ,bilgisayar mühendislik, ekoloji, kalite, standardizasyon, belgelendirme, ekonomi ve iş, yönetim, tıp, hukuk, gazetecilik, çeviri vb)

16.000 den fazla öğrenci (aralarında Lisans, yüksek lisans veya doktora programların 13500 den fazla öğrencileri) farklı eğitim biçimleri, eğitim ve nitelikli düzeyde eğitim almakta.

Dünya çapında Webometrics Internet değerine göre Sumy Devlet Üniversitesi SSU, Ukrayna yüksek öğrenim kurumları arasında (Ocak 2013) 6. sırada yer aldı.

Aynı yıl yüksek öğretim kurumları (Ocak 2013), uluslararası katalog sıralamasında ICU (Uluslararası Üniversiteler) göre, Sumy Devlet Üniversitesi, Ukrayna yüksek öğrenim kurumları arasında 16. sırayı aldı.

Uluslararası faaliyetleri;

Sumy Devlet Üniversitesi Magna Charta Universitatum, Uluslararası Üniversiteler Birliği, Avrupa Üniversiteler Birliği, Avrasya Üniversiteler Birliği, Dünya Sağlık Örgütü ve diğer uluslar arası kuruluşların üyesidir.

ABD, Batı Avrupa, Avustralya, Afrika ve Asya’nın tüm bölgeleri de dahil olmak üzere 50’den fazla ülkeden gelen 1740 yabancı öğrenci, Sumy Devlet Üniversitesinde eğitim almakta.

Sumy Devlet Üniversitesi yayınevi, 10 farklı profesyonel alanda bilimsel dergilerde yayınlanan 70 kadar ders kitaplarına sahip olmakla birlikte, onaylı (Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı), monografi, 800 bilimsel makale her yıl eğitim malzemeleri hakkında yayınları mevcut.

Temmuz 2012 yıkında Sumy Devlet Üniversitesi, en büyük soyut ve aktif veri tabanı Scopus’a göre dünya bilim dünyası tarafından Sumy Devlet Üniversitesi araştırmacıları tarafından yayınlanmış esere sahip ve bir dizi çalışma alanında, Ukrayna üniversiteleri arasında Ukrayna yüksek öğrenim sıralamasında 17.sıralamada yer aldı.

Devlet bütçesinden finanse edilen ve Ukrayna eğitim bilim fonu tarafından finanse edilen bilimsel çalışmalara sahip.Eğitim sürecinin kalitesi 1.100 kadar tam ve yarı zamanlı öğretmen ve yüzlerce fakülte personeli tarafından sağlanır.

 

 

SUMY DEVLET ÜNİVERSİTESİ

LİSANS PROGRAMLARI

BÖLÜM

SÜRE (YIL)

EĞİTİM DİLİ

TıP (Genel Tıp)

6

RUSÇA

TıP (Genel Tıp)

6

İNGİLİZCE

Alman Dilleri ve Edebiyatı (Çeviri Dahil)

4

RUSÇA

Bilgisayar Bilimi, Bilgi
Tasarım Teknolojileri

4

RUSÇA

Bilgisayar Bilimi, Bilgi
Tasarım Teknolojileri

4

İNGİLİZCE

Cihaz Üretimi

4

RUSÇA

Çevre Koruma
Teknolojileri

4

RUSÇA

Ekonomik Sibernetiği

4

RUSÇA

Elektroenergetik, Elektrik ve Elektromekanik

4

RUSÇA

Elektronik Cihazları

4

RUSÇA

Elektronik Sistemleri

4

RUSÇA

Enerji Yönetimi

4

RUSÇA

Finans ve Bankacılık

4

RUSÇA

Finans ve Muhasebe

4

RUSÇA

Finans ve Sigorta

4

RUSÇA

Gazetecilik

4

RUSÇA

Hidrolik Makineleri, Hidrolik ve Hidro-pnömatik

4

RUSÇA

Hukuk

4

RUSÇA

İktisat ve İşletme

4

RUSÇA

İş, Ticaret ve Değişim
Faaliyetleri

4

RUSÇA

Kamu Yönetimi 

4

RUSÇA

Kimyasal Üreten ve İnşaat Malzemeleri İşletmelerin Ekipmanı

4

RUSÇA

Klinik Stajı

2

RUSÇA

Klinik Stajı 2

İNGİLİZCE

Kompresörler, Pnömatik Ünitesi ve Vakum Teknolojileri

4

RUSÇA

Malzeme Bilimi

4

RUSÇA

Metal Kesme Makineleri ve Sistemleri, Bilgisayar, Kimya Mühendisliği, Petrol ve Gaz İşleme Ekipmanları Üretimi

4

RUSÇA

Mikro ve Nano- Sistemli Teknolojileri

4

RUSÇA

Muhasebe ve Vergilendirme

4

RUSÇA

Mühendislik Teknolojileri

4

RUSÇA

Otomasyon ve Bilgisayar Entegre Teknolojileri

4

RUSÇA

Pazarlama 

4

RUSÇA

Pazarlama

4

İNGİLİZCE

Reklam ve Halkla İlişkiler

4

RUSÇA

Soğutucu Ekipmanları ve Cihazları

4

RUSÇA

Uluslararası İşletme

4

RUSÇA

Uluslararası İşletme

4

İNGİLİZCE

Uygulamalı Matematik

4

RUSÇA

Yönetim ve Organizasyon

4

RUSÇA

Yönetim ve Organizasyon

4

İNGİLİZCE

 

 

NEDEN BİZ?


Çünkü biz, tecrübemizle geleceğini aydınlatıyor, düşlediğin hayatı gerçeğe dönüştürmen için sadece kayıt işlemlerinde değil, okuduğun süre boyunca her ihtiyaç duyduğunda en büyük destekçin oluyoruz!


DAHA FAZLA BİLGİ AL

TAM DESTEK


Anglo-British International School, bilgi ve birikiminden faydalanarak yurt dışında alacağınız eğitimle ilgili en doğru kararı vereceğiniz, güncel ve doğru yurt dışı eğitim bilgilerine ulaşacağınız, yepyeni bir hayatın kapısını aralarken elinden tutarak destek alacağınız yeni adresiniz!


BİZE ULAŞIN

Yurt dışı eğitim hayallerine kavuşman zor değil! Beşiktaş’taki ofisimize gel, yepyeni bir hayatın kapısını arala!

Eğitime yönelik kısa ve uzun vadeli hedeflerinde bir danışmandan çok daha fazlasına ihtiyacın varsa Anglo-British hep yanı başında!


Adınız

Eposta


Telefon


Mesajınız