Northumbria University


AYRINTILAR

    Adres                    : 110 Middlesex St, London E1 7HT, İngiltere

    Kuruluş                  : 1894

    Rektör Yardımcısı  : Andrew Wathey

    Öğrenci Sayısı       : 35.000


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Northumbria Üniversitesi (Northumbria University) İngiltere’nin Newcastle şehrinde devlete ait bir üniversite olarak kurulmuştur. Northumbria Üniversitesinin tarihi 1894 yılına dayanmakla birlikte, 1992 yılında günümüzdeki adını ve üniversite unvanını almıştır. Üniversite, İngiltere’nin en yeni üniversiteleri arasındadır. Northumbria Üniversitesi, yapılan araştırmalar sonucu İngiltere’de en yüksek iş istihdamına sahip üniversiteler arasında yer almıştır. 'Green League 2010' çevre performansı değerlendirmesinde 133 üniversite arasından 75th sıraya yerleşmiştir.

 

Tarihi: Northumbria University, kurucu kolejler aracılığıyla 19. yüzyıla uzanan zengin bir tarihe sahiptir. 35.000 öğrenciye 32 en popüler alandan 30 program sunan okul, Avrupa Birliği dışından gelen 3800 öğrencisiyle şimdi İngiltere'nin en başarılı, en büyük modern, metropol üniversitelerinden biridir. Northumbria dokuz akademik okulu aracılığıyla kurslar sunar: Arts and Social Sciences, Applied Sciences. Business, Built Environment, Computing Engineering and Information Sciences, Design, Health Community and Education, Law, and Psychology and Sport Sciences.

Neden Northumbria University? Seçkin şehir merkezi lokasyonu ve öğrenci desteği de dahil olmak üzere Northumbria hakkında seveceğiniz pek çok şey var. Northumbria mezunlarının %94’ü, mezun olduktan sonra en fazla 6 ay içerisinde iş bulmaktadırlar. Northumbria, Birleşik Krallık’taki spor kurumlarında ilk 10 içerisindedir. Öğrencilerine renkli ve kapsamlı spor seçenekleri sunmaktadır. Okul mezunları arasında spor alanında büyük başarılar yakalamış birkaç isim vardır. Ünlü şarkıcı Sting de Northumbria mezunları arasındadır. Birinci sınıf öğrenci desteğiyle Northumbria öğrencilerinin üniversite hayatının tadını sonuna kadar çıkarabilmeleri için her zaman onlara destek olmaktadır. 100 milyon poundluk kampüs yenilenmesiyle de şu sıralar ön plana çıkan üniversitelerdendir.

Lokasyon ve Ulaşım: İki kampüsünden biri Newcastle upon Tyne merkezinde, diğeri ise son derece hoş bir banliyö bölgesindedir. Northumbria lokasyonları doğrultusunda şehrin canlı kültüründen, spor, eğlence ve ticari fırsatlarından yaralanır. 2010 yılında üniversite, Islington’ın kalbinde merkezi konumu ile School of Design London’ı resmi olarak açmıştır. Şehir ve banliyö kampüsleri rahat kara, hava ve tren ulaşım bağlantılarıyla övünür. Northumbria , Edinburgh’a 2 saatten az, Londra merkezinden 3 saat uzaklıktadır. Londra’ya uçakla 1 saatten az bir sürede varılır. Northumbria‘dan Northumberland’in tarihi sahil, plaj ve parklarına ulaşım da oldukça rahattır.

Ambians: Şehir merkezindeki City Campus West’e renkli ve çeşitli bir atmosfer hakimdir. Bu yıl açılan yeni spor tesisleri London 2012 Olympic Games için idman alanı seçilmiştir.

Öğrenci İstatistikleri: Northumbria’nın çeşitli ülkelerden gelen öğrencilerinin %55’i kız, %45’i erkek öğrencilerdir. 2003 yılından bu yana Northumbria’ya diğer ülkelerden ve Birleşik Krallık’ın diğer bölgelerinden gelen öğrenci sayısında büyük artış görülmüştür. Northumbria mezunlarının başında Sting, iPod ve iMac’in ikon tasarımcısı Jonathan Ive,altın madalyalı dünya şampiyonu Victoria Pendleton ve otomobil tasarımcısı Peter Horbury bulunmaktadır.

Eğitim Standartları: Son yapılan National Student Survey’e göre öğrencilerin %80’i Northumbria’daki programlarının kalitesinden son derece memnun. Accounting ve Psychology bölümlerinde daha fazla öne çıkan bu memnuniyette; Accountign öğrencileri %100, psikoloji öğrencileri de buna yakın bir skor tutmaktadır. Üniversite öğretimdeki kalitesini tanıtan 5 National Teaching Fellowships ödülü kaznamıştır. Okulun öğretim ve eğitimi değerlendirip gleiştirmek üzere kurulan Centre for Excellence in Teaching and Learning merkezi vardır.

Okul Olanakları: Northumbria, Most IT-enabled Organisation (En çok IT olanağına sahip kurum) olarak tanınmıştır ve dönem boyunca 7/24 açık kütüphanesi vardır. Ödüllü öğrenci destek hizmeti, öğrencilerin üniversite hayatından olabildiğince faydalanabilmeleri için kapsamlı bilgi, rehberlik ve destek sunmaktadır. IT destek hattı ve onlinedestek 7/24 açıktır.

Spor Olanakları: Gelecekteki tutkulu planları ile Northumbria önde gelen spora ağırlık veren üniversitelerden biridir. Spor alanında başarı yakalayan Nortumbria mezunları arasında dünya şampiyonasında altın madalya sahibi Victoria Pendleton, England Rugby kaptanı ve British Lions temsilcisi Martin Corry, atletler Steve Cram ve Brendan Foster vardır. Üniversite, yetenekleri sporcular için Performance Sport Programmını yürütmektedir. Burada amatör ya da profesyonel tüm spor severler için renkli bir ortam ve geniş seçenekler mevcuttur.

 

 

  

NEDEN BİZ?


Çünkü biz, tecrübemizle geleceğini aydınlatıyor, düşlediğin hayatı gerçeğe dönüştürmen için sadece kayıt işlemlerinde değil, okuduğun süre boyunca her ihtiyaç duyduğunda en büyük destekçin oluyoruz!


DAHA FAZLA BİLGİ AL

TAM DESTEK


Anglo-British International School, bilgi ve birikiminden faydalanarak yurt dışında alacağınız eğitimle ilgili en doğru kararı vereceğiniz, güncel ve doğru yurt dışı eğitim bilgilerine ulaşacağınız, yepyeni bir hayatın kapısını aralarken elinden tutarak destek alacağınız yeni adresiniz!


BİZE ULAŞIN

Yurt dışı eğitim hayallerine kavuşman zor değil! Beşiktaş’taki ofisimize gel, yepyeni bir hayatın kapısını arala!

Eğitime yönelik kısa ve uzun vadeli hedeflerinde bir danışmandan çok daha fazlasına ihtiyacın varsa Anglo-British hep yanı başında!


Adınız

Eposta


Telefon


Mesajınız