Middlesex University


AYRINTILAR


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

 

 

Middlesex Üniversitesi (Middlesex University, MU, MDX) İngiltere’nin Londra şehrinde Hendon bölgesinde yerel bir üniversite olarak kurulmuştur. Middlesex Üniversitesi’nin akademik hayatının başlaması 1973 yılına, Middlesex Polytechnic’e dayanmaktadır. Middlesex, 1992 yılında üniversite unvanını alarak adını Middlesex Üniversitesi olarak değiştirmiştir. Middlesex Üniversitesi eğitim programlarını alanında uzmanlaşmış eğitmenlerle vermektedir. Üniversite, uluslar arası öğrencilerin hayata adapte olabilmesi ve okulla tanışması için oryantasyon programı uygulamaktadır.  Middlesex Üniversitesi, öğrencilerine hayatın her alanında yardımcı olmayı hedeflemektedir. Üniversite, öğrenciler için havaalanında karşılama hizmeti, sosyal danışmanlık hizmeti ve konaklama hizmeti sağlamaktadır. Üniversite National Student Survey de (öğrenci memnuniyeti anketi) 82% puan almıştır.

 

• Middlesex Üniversitesi’nin misyonu, mezun verdiği öğrencilerin her birine iş bulma ve buldukları işte kalıcı olmalarını sağlamaktır.
• Mezun olan öğrencilerin %90’ı mezuniyetten sonraki 6 ay içerisinde iş bulmakta, %85’i de Middlesex’in kişisel gelişimlerine katkıda bulunduğunu söylemektedir. (NSS 2014)
• Middlesex kariyer merkezi akademik hocalarla ve diğer üniversitelerin çalışanları ile iletişim içerisinde olup, öğrencilerin istihdam edilebilirlik ve kariyer yönetimini geliştirmek üzere destek olmaktadır.

Middlesex Üniversitesi;
• Yüksek öğretim kurumlarının araştırma kalitesini değerlendiren Research Excellence Framework (REF)’e göre Middlesex Üniversitesi’nin araştırmalarının %90’I uluslararası tanınır niteliktedir.
• Araştırma gücüyle Londra’daki en modern üniversitedir. (REF 2014)
• Middlesex Üniversitesi, bütün yaratıcı endüstri araştırma disiplinleri arasında ilk 20 sırada, Sosyal Hizmet ve Sosyal Politika araştırmalarında İngiltere’de 4. sırada yer almaktadır.

Middlesex Üniversitesi, 24.000’i aşkın öğrenciye ve 1.000’i aşkın eğitmene eve sahipliği yapmaktadır. Uluslar arası öğrenciler yaklaşık 140 farklı ülkeden Middlesex’e gelmektedir. 

 

Öğrenci durumu : 

Eğitim Lisans: 79% Yuksek Lisans : 21%
Eğitim Zamanı Tam Zamanlı: 78% Yarı Zamanlı: 22%
Öğrenci Dağılımı UK: 76% - EU: 9% Uluslararası: 16%
Öğrenci Cinsiyeti Dağılımı Kadın: 61% Erkek: 39%


Londra'daki Middlesex Üniversitesi, 15 Türk asıllı öğretim görevlisi ve 200'ü aşkın öğrencisiyle, İngiltere'nin en fazla Türkçe konuşulan akademik kurumu unvanına sahip.*

Kurumun en eski öğretim görevlisi Sosyolog Dr. Mehmet Ali Dikerdem, düzenlediği toplantıyla "Anglo-Türk Eğitim Fonuyla, yüksek öğretim bursu verdiklerini" açıklayarak, "Okuldaki 15 Türk asıllı öğretim görevlisi, yüzümüzü hem buradaki, hem de geldiğimiz topraklardaki vatandaşlarımıza çevirdik. Sermayemiz, 15 kişilik kadromuz. Amacımızı yüksek öğretim kapılarını daha fazla gencimize açmak " diyerek, kampanyalarını anlattı. Tanınmış restorancı, işadamı Hüseyin Özer'in de katıldığı toplantıda, üniversitede Türk öğrencilere yönelik burslar, kurslar, çalışmalara geniş yer verildi. 

Middlesex Üniversitesinin Hendon'daki kampusunda bir araya gelen öğretim görevlileri, okulun Türkiye ve KKTC'den gelen 80 öğrencisiyle, bu dalda İngiltere'de London Metropolitan ve Nottingham'dan sonra üçüncü üniversite olduğunu söylediler. 

Dr. Mehmet Ali Dikerdem, üniversite bünyesinde Türk asıllı öğrencilere burs verilmesi amacıyla kurulan " Anglo-Türk Eğitim Fonundan" yararlanmak isteyenlerin kendilerine başvurması gerektiğini belirterek, yüksek öğretim kurumuyla ilgili şu bilgileri verdi; 
"Üniversitemiz, Türkçe konuşan toplumun en fazla yerleştiği semtlerden öğrenci çeken bir üniversite. Okulumuzda 15 Türk asıllı öğretim görevlisi, 200'den fazla da öğrencimiz var. Bu sayılarla, Türkçe konuşan öğretim görevlisi ve öğrenciyi aynı çatı altında barındıran tek üniversiteyiz. Birikimimizle 15 görevlimizle yüzümüzü hem buradaki, hem de geldiğimiz topraklardaki vatandaşlarımıza çevirdik. Sermayemiz bu güçlü 15 kişilik kadromuzdur. Bu birikimimizi geliştirmek, yararlı hale getirmeyi amaçlıyoruz. Türkiye ve KKTC'deki ilişkilerimizi, işbirliğimizi daha geniş çevrelere eriştirmeyi hedefliyoruz. Yapmak istediğimiz çalışmalar arasında nüfusumuzu öğrenmeye yönelik, ayrıca 1930'lardan itibaren buraya gelen Kıbrıslı Türklerle ilgili arşiv çalışmaları var. Geçmişimizde neler var,ilk gelenler nasıl yaşamış, neler yapmış bunlar çok önemli. ODTÜ ile işyeri temelli karşılıklı çalışmamız devam ediyor. İlk mezunlarını bu sene verecek. Yeni yüksek öğretim kurumlarıyla temasa geçmek istiyoruz. Yüksek öğrenim kapılarını daha fazla öğrencimize açmak. Şu anda ODTÜ, İTÜ, Bursa Uludağ, Yeditepe, Afyon, KKTC 'deki DAÜ ile işbirliğimiz var. Bu ağı daha fazla geliştirmek, genişletmek istiyoruz." 

Middlesex Üniversitesinin Türk asıllı öğrencileri en fazla işletme, mühendislik ve bilgisayar bölümlerine ilgi gösteriyor. Okul geçen sene tanınmış gazeteci Mehmet Ali Birand'a, fahri doktorluk verdi. Ayrica okul her yıl " Mehmet Ali Birand Uluslararası İlişkiler Bursu" veriyor. 

Okulda görevli ve Anglo-Türk Eğitim Fonu'nda yer alan öğretim görevlileri şunlar; 
Dr. Mehmet Ali Dikerdem, Dr. Füsun Dedezade, Dr. Orhan Gemikonaklı, Dr. Serengül Smith, Dr. Mehmet Karamanoğlu, Dr. Tunç Aybak, Dr. Ali Taşıran, Dr.Mine Dack, Dr. Nilgün Aydemir, Dr. İrem İnceoğlu, Brooke Townsley,Sandra Smith, Dr. Enver Ever, Dr.Meral Mehmet, Dr. Oktay Özdenli.

 

*Okulla ilgili haberler: www.acikgazete.com / www.starkibris.net 

 

 

 

 

 

 

 

NEDEN BİZ?


Çünkü biz, tecrübemizle geleceğini aydınlatıyor, düşlediğin hayatı gerçeğe dönüştürmen için sadece kayıt işlemlerinde değil, okuduğun süre boyunca her ihtiyaç duyduğunda en büyük destekçin oluyoruz!


DAHA FAZLA BİLGİ AL

TAM DESTEK


Anglo-British International School, bilgi ve birikiminden faydalanarak yurt dışında alacağınız eğitimle ilgili en doğru kararı vereceğiniz, güncel ve doğru yurt dışı eğitim bilgilerine ulaşacağınız, yepyeni bir hayatın kapısını aralarken elinden tutarak destek alacağınız yeni adresiniz!


BİZE ULAŞIN

Yurt dışı eğitim hayallerine kavuşman zor değil! Beşiktaş’taki ofisimize gel, yepyeni bir hayatın kapısını arala!

Eğitime yönelik kısa ve uzun vadeli hedeflerinde bir danışmandan çok daha fazlasına ihtiyacın varsa Anglo-British hep yanı başında!


Adınız

Eposta


Telefon


Mesajınız