Kosice Teknik Üniversitesi

Kosice Teknik Üniversitesi


Kosice Teknoloji Üniversitesi 1952 yılında kurulmuştur. 1762 yılında Banska Stiavnica'da Madencilik Akademisini kuran İmparatoriçe Maria Theresa’nın mirasından gelen okul, Slovakya’da özellikle Dağ Bilimiyle ilgilenen tek üniversitedir.

Çok uzun yıllardır teknik eğitim anlamında birçok öğrenciye eğitim veren okul, Slovakya’nın en çok bilinen okullarındandır.

M. R. Stefanik Eyalet Teknik Koleji 1937’de Kosice'de kurulmuştur ama Akademik Eğitmenler 1938- 1939 eğitim yılına başlamak için onay almış olmalarına rağmen savaş öncesi olaylar nedeniyle eğitime başlayamamışlardır.

Kosice Teknoloji Üniversitesinin doğuşu, 8 Temmuz 1952 yılında Çekoslovak Hükümeti'nin 30/1952 sayılı kanunu ile 3 fakültenin kurulmasıyla başlamıştır. Bunlar; Mühendislik Fakültesi, Madencilik ve Metalurji Fakülteleri şeklindedir

 

KOSİCE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ LİSANS PROGRAMLARI

BÖLÜM

SÜRE
(YIL)

EĞİTİM
DİLİ

Çevre Mühendisliği

3

İngilizce

İnşaat Mühendisliği

3

İngilizce

Mimarlık

3

İngilizce

NEDEN BİZ?


Çünkü biz, tecrübemizle geleceğini aydınlatıyor, düşlediğin hayatı gerçeğe dönüştürmen için sadece kayıt işlemlerinde değil, okuduğun süre boyunca her ihtiyaç duyduğunda en büyük destekçin oluyoruz!


DAHA FAZLA BİLGİ AL

TAM DESTEK


Anglo-British International School, bilgi ve birikiminden faydalanarak yurt dışında alacağınız eğitimle ilgili en doğru kararı vereceğiniz, güncel ve doğru yurt dışı eğitim bilgilerine ulaşacağınız, yepyeni bir hayatın kapısını aralarken elinden tutarak destek alacağınız yeni adresiniz!


BİZE ULAŞIN

Yurt dışı eğitim hayallerine kavuşman zor değil! Beşiktaş’taki ofisimize gel, yepyeni bir hayatın kapısını arala!

Eğitime yönelik kısa ve uzun vadeli hedeflerinde bir danışmandan çok daha fazlasına ihtiyacın varsa Anglo-British hep yanı başında!


Adınız

Eposta


Telefon


Mesajınız