Kingston University


AYRINTILAR

    Adres               : Penrhyn Rd, Kingston upon

                              Thames KT1 2EE, İngiltere

    Öğrenci sayısı  : 24.720 (2011)

    Kuruluş            : 1899


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

 

  İngiltere’nin hızla büyüyen dinamik üniversitelerinden biri olan Kingston Üniversitesi, Southwest Londra'da (Londra merkeze 25 dakika uzaklıkta) güvenli lokasyonuyla her yıl artan sayıda uluslararası öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Okul, 132 farklı ülkeden yaklaşık 3600’ü uluslararası olmak uzere 23.000 öğrencisi ve 2060 öğretim görevlisi ile geçen sene Londra’daki Üniversiteler içinde en çok başvuru yapılan üniversite olmuştur. (2009 UCAS başvuru kayıtlarına gore) 2004 yılından bu yana uluslar arası öğrenci sayısı her geçen yıl daha da artmaktadır; 2004 yılında %4’lük uluslar arası öğrenci oranı, yıl 2009 olduğunda %10’a ulaşmıştır.

  1899 yılında Kingston Technical Institute olarak kurulan ve 1992 yılında Kingston Üniversitesi adını alan okul, Fen Fakültesi, Sanat/ Dizayn ve Mimarlık Fakültesi, Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, İşletme ve Hukuk Fakültesi, Bilgisayar/ Bilgi Sistemleri ve Matematik Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık ve Sosyal Bilimler Fakültesi olmak üzere 7 fakülteden oluşmaktadır.

  Kingston Üniversitesi, Eylül 2006’da Sunday Times tarafından en modern 10 üniversite arasında gösterilmiştir. Üniversitenin güçlü olduğu bölümler arasında Sanat ve Dizayn, Tarih, Mimarlık, Avrupa Çalışmaları, İşletme bölümleri (AMBA akreditasyonuna sahip) yer alır.

 

 

 

Olanaklar;

Kingston yeni öğretim tesislerine 30 milyon £ yatırım yapmıştır ve önümüzdeki dört yıl içinde de 35 milyon £daha yatırım yapmayı planlıyor. Sadece 2007 yılında açılmış 3 yeni binasında,  birden çok projeksiyon sistemleri, video konferans, interaktif ekranlar ve elektronik oylama sistemleri dahil tesisleri ile devlet sanat eğitimi çalışma alanı sağlamaktadır.

Kingston da en son e-öğrenme teknolojileri, 2000 bilgisayar ve tüm binada ve konaklama binalarında  ücretsiz internet vardır. Kampüs de Wi-Fi sıcak noktaları bulunur ve aynı zamanda muhteşem kütüphane kaynaklarına sahiptir. Laboratuvarlarında ,tasarım stüdyoları ve atölye çalışmaları en son teknik ekipmanlar ile donatılmıştır. Ana kütüphaneler akademik dönemlerde 24 saat açıktır. Kütüphanelerde: 426.000 kitap, basılı 2.200 ve 28.000 elektronik dergi ve kapsamlı bilgi işlem tesisleri bulunur.

 

 

NEDEN BİZ?


Çünkü biz, tecrübemizle geleceğini aydınlatıyor, düşlediğin hayatı gerçeğe dönüştürmen için sadece kayıt işlemlerinde değil, okuduğun süre boyunca her ihtiyaç duyduğunda en büyük destekçin oluyoruz!


DAHA FAZLA BİLGİ AL

TAM DESTEK


Anglo-British International School, bilgi ve birikiminden faydalanarak yurt dışında alacağınız eğitimle ilgili en doğru kararı vereceğiniz, güncel ve doğru yurt dışı eğitim bilgilerine ulaşacağınız, yepyeni bir hayatın kapısını aralarken elinden tutarak destek alacağınız yeni adresiniz!


BİZE ULAŞIN

Yurt dışı eğitim hayallerine kavuşman zor değil! Beşiktaş’taki ofisimize gel, yepyeni bir hayatın kapısını arala!

Eğitime yönelik kısa ve uzun vadeli hedeflerinde bir danışmandan çok daha fazlasına ihtiyacın varsa Anglo-British hep yanı başında!


Adınız

Eposta


Telefon


Mesajınız