IUS - International Universıty Of Sarajevo

IUS - International Universıty Of Sarajevo


AYRINTILAR

    Saraybosna Eğitimi Geliştirme Vakfı tarafından kurulan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS), 2004/ 2005 akademik yılında açılmıştır.

    Eğitim ve iletişim dili İngilizcedir.


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi(IUS), 2003 yılında kurulmuştur ve Balkanlardaki en büyük eğitim projelerinden biridir.

Başlangıçta nispeten yeni bir akademik kurum olarak öğrencileri için uluslararası ve hoşgörülü bir ortam oluşturan IUS, gençlerin diğer arakadaşlari, profesörleri ve davetli konuşmacılar ile hem yeni bilgiler elde ettikleri hem de eski bilgi ve tecrübelerini paylaşma fırsatı elde ettikleri bir platform haline gelmistir.

Geçen 12 yılda, yüksek öğrenim kurumlari yerli ve yabancı öğrencilere lisans, yüksek lisans ve doktora olmak üzere her seviyede iyi eğitim imkanları sunar hale gelmiştir.

Üniversitemiz de yıllar boyunca güçlü bir şekilde gelişmiştir ve Bosna Hersek´te Avrupa eğitim standardlarını benimseyen ilk eğitim kurumları arasındaki yerini almıştır.

Lisans ve lisansüstü eğitimleri süresince öğrenciler, kaliteli entellektüel bir ortamda kendilerini geliştirme fırsatı bulurken, endüstri mühendisliğinden, bilgisayar bilimlerine, sanat ve sosyal bilimlerden, pedagojik bilimler, hukuk, beşeri ve yönetim bilimlerine kadar değişen alanlarda beş fakültede 21 farklı programdan birini seçebilme şansına sahiptirler.

Mevcut durumda Uluslararası Saraybosna Üniversitesi´nde farklı kıtalardan dünyanın yaklaşık 47 ülkesinden lisans, yüksek lisans, doktora olmak üzere her seviyede toplam 2000 kadar öğrencisi bulunmaktadır.

Öğrenim görme ve mezun olma fırsatını elde edenler için IUS, hem dünyanın farklı ülkelerinden gelen hem de Bosna Hersek toplumunun vatandaşları olan öğrencilerine kazandıkları yeteneklerini başarılı ve güvenilir profesyoneller ve sorumlu vatandaşlar olarak kolaylıkla kullanabilmelerini mümkün kılmaktadır.

Profesyonel olarak yüksek düzeyde sağladığı eğitimin yanı sıra IUS, özellikle kendi calışma ve başarılarının pekiştirilmesi, uluslararası üniversite toplulukları ile bağlantıda olma ve ceşitli programlar ve projeler aracılığıyla diğer üniversitelerle uzun dönem işbirliği gibi hususlara odaklanmaktadır.

Bunu yaparken IUS, öğrencilere ve topluma yarar sağlayacak sürekli gelişim amacı taşıyan yenilikçi araştırma projelerine katılan ve kendi alanlarına kıymetli katkılarda bulunan üstün nitelikli ve kaliteli eğitimcileri ve idari personeli cezbederek bünyesinde görevlendirmeye calışmaktadır.

14 çalışan ve 68 öğrenci ile eğitimine başlayan IUS, günümüzde, 15 ülkeden 200´den fazla tam zamanlı akademik ve idari personeli istihdam etmektedir.

IUS projesine sarfedilen emek, yatırım ve tüm geçmiş calışmalar, engin, ferah ve anlamlı bir kampüs, çeşitli tesislerin inşaası, modern üniversite binaları, kütüphane, 2 tane konforlu öğrenci yurdu, modern bir araştırma merkezi ile iş imkanları ve Bosna Hersek toplumunun gelişimine katkıda bulunan IUS kapasitesinin sürekli gelişimi göz önüne alınarak değerlendirilmelidir.

 

NEDEN BİZ?


Çünkü biz, tecrübemizle geleceğini aydınlatıyor, düşlediğin hayatı gerçeğe dönüştürmen için sadece kayıt işlemlerinde değil, okuduğun süre boyunca her ihtiyaç duyduğunda en büyük destekçin oluyoruz!


DAHA FAZLA BİLGİ AL

TAM DESTEK


Anglo-British International School, bilgi ve birikiminden faydalanarak yurt dışında alacağınız eğitimle ilgili en doğru kararı vereceğiniz, güncel ve doğru yurt dışı eğitim bilgilerine ulaşacağınız, yepyeni bir hayatın kapısını aralarken elinden tutarak destek alacağınız yeni adresiniz!


BİZE ULAŞIN

Yurt dışı eğitim hayallerine kavuşman zor değil! Beşiktaş’taki ofisimize gel, yepyeni bir hayatın kapısını arala!

Eğitime yönelik kısa ve uzun vadeli hedeflerinde bir danışmandan çok daha fazlasına ihtiyacın varsa Anglo-British hep yanı başında!


Adınız

Eposta


Telefon


Mesajınız