Famu Uluslararası Üniversitesi

Famu Uluslararası Üniversitesi


                                                                              FAMU Film ve TV Okulu (FAMU)

II. Dünya Savaşı'ndan sonra 1947'de kurulan Sahne Sanatlarının Akademisinin ayrılmaz bir parçasıdır. Dünyadaki beşinci en eski film okuludur.

Mezunları, Oscar kazanan ya da uluslararası film festivallerinin ödüllüleri gibi uluslararası bağlamlarda bilinen birçok etkili sinemacılar ve senaristler içerir. Buna ek olarak,

Çek Cumhuriyeti'nin film ve TV endüstrisinde sanatsal veya üretim alanlarında çalışan insanların yanı sıra çeşitli medyada hala fotoğrafçı olan insanlar FAMU'yu bitiriyorlar.

1960'lar belki de hem Çek sineması hem de FAMU tarihinde en parlak dönem oldu. Öğrenciler ve profesörler zamanın genel sosyal söyleminde en ilerici ve zorlayıcı fikirleri sundu.

Ağustos 1968'de Çekoslovakya'yı işgal ettikten sonra birkaç  FAMU profesörü ve mezunu ülkeyi terk etmek zorunda kaldı.

Bazıları dünyadaki film sanatı ve endüstrisinin gelişmesine katkıda bulunmuş ve film eğitiminin gelişiminde önemli rol oynamıştır.

Avrupa'daki komünizmin çöküşünden sonra FAMU ulusal film okulu statüsünü korudu ancak aynı zamanda tüm dünyadan uluslararası öğrencilere açılan kapılarını açtı.

FAMU, Avrupa Sanat Enstitüsü Vakfı (ELIA) ve Avrupa Sinema ve Televizyon Okulları Birliği GEECT’in CILECT (Dünya Film Okulları Birliği) kurucu üyesidir.

Mezunlarının çalışmaları, uluslararası festivallerde birçok ödül almış ve çoğu kez ulusal televizyon şebekeleri ile birlikte üretilmiş ve ülke çapında  yayınlanmıştır

 

OKULDAN GÖRÜNTÜLER

    

 

             

Pixelation Workshop with Miloš Tomić from Eva Koťátková on Vimeo.

FAMU ULUSLARARASI ÜNİVERSİTESİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI

BÖLÜM

SÜRE
(YIL)

EĞİTİM
DİLİ

Sinema ve Medya

3

İngilizce

                   

  

NEDEN BİZ?


Çünkü biz, tecrübemizle geleceğini aydınlatıyor, düşlediğin hayatı gerçeğe dönüştürmen için sadece kayıt işlemlerinde değil, okuduğun süre boyunca her ihtiyaç duyduğunda en büyük destekçin oluyoruz!


DAHA FAZLA BİLGİ AL

TAM DESTEK


Anglo-British International School, bilgi ve birikiminden faydalanarak yurt dışında alacağınız eğitimle ilgili en doğru kararı vereceğiniz, güncel ve doğru yurt dışı eğitim bilgilerine ulaşacağınız, yepyeni bir hayatın kapısını aralarken elinden tutarak destek alacağınız yeni adresiniz!


BİZE ULAŞIN

Yurt dışı eğitim hayallerine kavuşman zor değil! Beşiktaş’taki ofisimize gel, yepyeni bir hayatın kapısını arala!

Eğitime yönelik kısa ve uzun vadeli hedeflerinde bir danışmandan çok daha fazlasına ihtiyacın varsa Anglo-British hep yanı başında!


Adınız

Eposta


Telefon


Mesajınız