Did Deutsch Institut

did deutsch institut Almanya'da eğitim almak için bize ulaşın!


AYRINTILAR

    Did Deutsch-Institut; Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Münih'te olmak üzere 4 ayrı enstitüden oluşmaktadır. Enstitülerin hepsi Avrupa Dil Hizmetleri Kalite Birliği (European Association for Quality Language Services - EAQUALS) tarafından yıllardır düzenli olarak denetlenmektedir. Bu nedenle, bütün okulların modern dil öğretimi kapsamında Avrupa'nın en yüksek kalite standardını karşıladığını garanti ediyoruz.

    Yetişkinler için Almanca, Gençler için Almanca, Öğrenciler için Almanca, Öğretmenler için Almanca, İş Almancası gibi birçok fırsatı 4 farklı merkezi şehirde tarafınıza sunmaktadır.


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

  Şirketin felsefesi adından anlaşılıyor. did'in açılımı Deutsch in Deutschland'tır (Almanca'yı Almanya'da öğrenin) 40 yılı aşkın süredir Almanca'yı yabancı dil olarak öğreten bu enstitü kendisini şöyle tanımlıyor: "Almanca en kolay Almanya'da bizimle öğrenilir! Çünkü did deutsch-institut'u seçmek sadece Alman dilini öğrenmeniz anlamına gelmez. Bunun yanı sıra Alman kültürünü, Almanya'daki günlük yaşamı ve iş yaşamını, heyecan verici şehirleri ve çok çeşitli güzelliklere sahip kırsal alanları tanımak demektir. Sonuç olarak, enstitümüzde Almanca öğrenmek Almanya'yı tam anlamıyla keşfetmek anlamına gelir."

 

Berlin Faaliyet Programı
Berlin'de Yaşamak
Faaliyet rehberlerimizle yapılan geziler zorunlu değildir; ancak bazılarını kesinlikle kaçırmamalısınız! Başkentin tarihi merkezindeki yürüyüş turları sırasında keşfedilemeye değer yerleri göreceksiniz. Örneğin; Tacheles adlı alternatif kültür merkezi, Friedrichstadtpalast kültür evi, muhteşem sinagog ve Hackescher Markt'ın canlı arka bahçeleri. Rehberimiz size Berlin Duvarının kalıntılarını gösterecek, Reichstag'ın Federal Parlemento 1999'da bu binaya taşınmadan önceki geçmişini anlatacak ve Potsdamer Platz'ın 2. Dünya Savaşı öncesinde ve sonrasında nasıl göründüğüyle ilgili bilgi verecektir. 

Berlin'i ziyaret edenler Potsdam'ı da görmeliler! Çünkü Berlin'in hemen dışında ve enstitümüzden trenle sadece yarım saat uzaklıkta UNESCO Dünya Kültür Mirası Anıtlarından biri bulunmaktadır. Prusya krallarının önceden yaşadığı yer sizi kaleleri, güzel palasları ve evleriyle büyüleyecektir. Potsdam'da Sanssouci kalesi, Neuen Palais ve Potsdamer Altstadt'ın yanı sıra Cecilienhof kalesini de ziyaret edeceksiniz 

Burada 1945 yılında Potsdam Konferansı gerçekleşti. Faaliyet rehberimiz size konferans salonunu ve bunun yanı sıra Başkan Harry Truman, Başbakan Winston Churchill ve Genel Sekreter Josef Stalin'e ait çalışma odalarını gösterecek. Potsdam'a gelirseniz Alman ve dünya tarihini canlı olarak tanık olabilirsiniz.

 

Frankfurt Faaliyet Programı
Frankfurt'ta Yaşamak
Frankfurt ve çevresinde keşfedilecek pek çok şey vardır; çünkü Almanya'nın beşinci büyük şehri olan Frankfurt Aschaffenburg, Darmstadt, Mainz ve Wiesbaden şehirleriyle birlikte Almanya'nın Rhein-Main Bölgesini oluşturur. Mainz'i keşif turumuzda Roma tarihine göz atacağız ve 15. yüzyılda matbaayı icat eden Johannes Gutenberg'i tanıyacağız. Wiesbaden Kasinosunda Richard Wagner ve Elvis Presley gibi ünlülerin nasıl şans oyunları oynadıklarını öğreneceğiz. Ayrıca, Frankfurt'ta size Johann Wolfgang von Goethe'nin doğduğu yeri ve Städel müzesinde dünyaca ünlü yazarın portresini göstereceğiz. 

Frankfurt sanattan ve kültürden daha fazlasını sunmaktadır. Şehre en tepeden bir bakış atmaya ne dersiniz? Başınız dönmez mi? Öyleyse, haydi, gelin! Faaliyet rehberiniz sizi Avrupa'nın en yüksek iş merkezi olan Ticaret Bankası Kulesinde (Commerzbank Turm) 200 metre yükseğe çıkaracak. Buradan şehre baktığınızda egzotik palmiye bahçesini, ünlü Frankfurt Opera Binasını, Opel'in araba fabrikasını, Frankfurt Havaalanını ve diğer önemli yerleri göreceksiniz. Hafta sonu için plan yapmadınız mı? Öyleyse, Würzburg, Rhine Vadisi veya Heidelberg gezilerimize katılın... Ve arkanıza romantik kale kalıntılarını alarak fotoğraf çektirmeyi unutmayın!

 

Münih Faaliyet Programı 
Münih'te Yaşamak
Münih'teki ilk günleriniz hem heyecan verici hem de yorucu olacaktır; çünkü bu şehirde yapacak ve görecek çok şey var. Bazı ziyaretçilerin tura nereden başlayacaklarına ilişkin fikirleri yoktur... Pek çok sergi, parti ve kültürel faaliyet düşünlüğünde seçim yapmak hiç kolay olmayacaktır. Rahatlayın! Faaliyet rehberiniz tur programınızı Münih'teki bütün faaliyetleri içerecek biçimde hazırlayacaktır. Münih'i keşif turuna katılın: Pinakothek der Moderne müzesinde veya Nymphenburg kalesinde kültürünüzü arttıracaksınız. Allianz-Arena'da FC Bayern Münih takımının stadyumunu ziyaret edecek ve bizimle ünlü Englisher Garten'ı keşfedeceksiniz. 

 

 

NEDEN BİZ?


Çünkü biz, tecrübemizle geleceğini aydınlatıyor, düşlediğin hayatı gerçeğe dönüştürmen için sadece kayıt işlemlerinde değil, okuduğun süre boyunca her ihtiyaç duyduğunda en büyük destekçin oluyoruz!


DAHA FAZLA BİLGİ AL

TAM DESTEK


Anglo-British International School, bilgi ve birikiminden faydalanarak yurt dışında alacağınız eğitimle ilgili en doğru kararı vereceğiniz, güncel ve doğru yurt dışı eğitim bilgilerine ulaşacağınız, yepyeni bir hayatın kapısını aralarken elinden tutarak destek alacağınız yeni adresiniz!


BİZE ULAŞIN

Yurt dışı eğitim hayallerine kavuşman zor değil! Beşiktaş’taki ofisimize gel, yepyeni bir hayatın kapısını arala!

Eğitime yönelik kısa ve uzun vadeli hedeflerinde bir danışmandan çok daha fazlasına ihtiyacın varsa Anglo-British hep yanı başında!


Adınız

Eposta


Telefon


Mesajınız