Budapeşte Teknoloji Ve Ekonomi Üniversitesi

Budapeşte Teknoloji Ve Ekonomi Üniversitesi


Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi, Budapeşte’nin en populer ve turistik yerlerinden olan Tuna nehri kıyısında, iki köprünün arasında bulunmaktadır.

Ulaşım çok kolay ve rahattır. Üniversite 8 farklı fakültede İngilizce olarak eğitim vermektedir. Kuruluşu 1782 yılına kadar uzanan Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi, Macaristan’da olduğu kadar Avrupa ve dünya genelinde de çok önemli bir üniversitedir.

8 farklı fakülte bünyesinde 110 departmana sahip olan üniversitede1100 akademisyen ve 400 araştırma görevlisi bulunmaktadır. Üniversitede 50 farklı ülkeden yaklaşık 14000 öğrenci eğitim almaktadır.

Macaristanda alınan mühendislik diplomalarının yaklaşık %70’i bu üniversiteden alınıyor.

Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi, kurulduğu günden beri çok sayıda Nobel ödüllü akademisyen yetiştirmiş olan ünlü bir üniversitedir.

Üniversite bu alanda dünyanın en prestijli markalarından biri olmakla gurur duymaktadır. 

 

BUDAPEŞTE TEKNOLOJİ VE EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ LİSANS PROGRAMLARI

BÖLÜM

SÜRE
(YIL)

EĞİTİM
DİLİ

Bilgisayar Mühendisliği

3,5

İngilizce

Elektrik Mühendisliği

3,5

İngilizce

Kimya Mühendisliği

3,5

ingilizce

Makine Mühendisliği

3,5

İngilizce

Ulaştırma Mühendisliği

4

İngilizce

Mimarlık

5

İngilizce

 

 

 

NEDEN BİZ?


Çünkü biz, tecrübemizle geleceğini aydınlatıyor, düşlediğin hayatı gerçeğe dönüştürmen için sadece kayıt işlemlerinde değil, okuduğun süre boyunca her ihtiyaç duyduğunda en büyük destekçin oluyoruz!


DAHA FAZLA BİLGİ AL

TAM DESTEK


Anglo-British International School, bilgi ve birikiminden faydalanarak yurt dışında alacağınız eğitimle ilgili en doğru kararı vereceğiniz, güncel ve doğru yurt dışı eğitim bilgilerine ulaşacağınız, yepyeni bir hayatın kapısını aralarken elinden tutarak destek alacağınız yeni adresiniz!


BİZE ULAŞIN

Yurt dışı eğitim hayallerine kavuşman zor değil! Beşiktaş’taki ofisimize gel, yepyeni bir hayatın kapısını arala!

Eğitime yönelik kısa ve uzun vadeli hedeflerinde bir danışmandan çok daha fazlasına ihtiyacın varsa Anglo-British hep yanı başında!


Adınız

Eposta


Telefon


Mesajınız