Birmingham University


AYRINTILAR


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

 

 

Birmingham Üniversitesi kozmopolit ve canlı bir üniversitedir. Londra’ya trenle yaklaşık 2 saatir. Birmingham, İngiltere’nin kara ve demir yolu ulaşım alanlarına oldukça yakındır. Edgston Kampüsü şehrin eğlence merkezlerine oldukça yakındır.

Birmingham daha çok profesyonel meslek sahiplerinin yaşadığı ve Avrupa’nın en eğlenceli şehirlerinden biri haline gelmiştir. Ayrıca sadece eğitim görülecek bir yer değil aynı zamanda mükemmel bir kariyer yapmak için en doğru adrestir.

Üniversitenin şu anda 18,000 lisans ve 11,000 yüksek lisans öğrencisi vardır. Bu da Birmingham Üniversitesi’ni şehrin diğer iki üniversitesi Aston ve Birmingham City Üniversitelerinden daha da büyük olduğunu ve West Midlands’ın en büyük üniversitesi olduğunu gösterir.  2006-07’de İngiltere’nin dördüncü popüler üniversitesi seçilmiştir.

The Times Higher Education Supplement 2007’de Üniversiteyi dünya çapında 65.sıraya yerleştirmiştir. Shanghai Jiao Tong University tarafından gerçekleştirilen Academic Ranking of World Universities adlı araştırma da İngiltere’de 11. ve Avrupa’da 30. olmuştur. 2001 yılında araştırma kalitesi bakımından 32 bölümüyle en yüksek punları alarak İngiltere’de 5.sırada yer almıştır.

 

 

Üniversitenin eğitim sistemi eleştirel düşünme sistemine, münazara ve güdülenmeye dayanır. Birmingham Üniversitesi büyük şirketlerin yeni çalışanlar ararken inceledikleri altı popüler üniversite arasında yer almaktadır (kaynak: The Guardian ve Park İnsan Kaynakları tarafından yürütülmüş olan anket). Birmingham mezunlarının %96’sı, mezuniyetlerinden 6 ay sonra ya işe girmiştir ya da yüksek öğrenimlerine devam etmişlerdir.

Mezunlarının %25’inden fazlası bir master programına yerleşebilmek için eğitimlerine devam ederler.

2004’te QAA’in yaptığı bir araştırmaya göre eğitim kalitesi bakımından en iyi yorumları Birmingham Üniversitesi almıştır.

 

 

 

 

NEDEN BİZ?


Çünkü biz, tecrübemizle geleceğini aydınlatıyor, düşlediğin hayatı gerçeğe dönüştürmen için sadece kayıt işlemlerinde değil, okuduğun süre boyunca her ihtiyaç duyduğunda en büyük destekçin oluyoruz!


DAHA FAZLA BİLGİ AL

TAM DESTEK


Anglo-British International School, bilgi ve birikiminden faydalanarak yurt dışında alacağınız eğitimle ilgili en doğru kararı vereceğiniz, güncel ve doğru yurt dışı eğitim bilgilerine ulaşacağınız, yepyeni bir hayatın kapısını aralarken elinden tutarak destek alacağınız yeni adresiniz!


BİZE ULAŞIN

Yurt dışı eğitim hayallerine kavuşman zor değil! Beşiktaş’taki ofisimize gel, yepyeni bir hayatın kapısını arala!

Eğitime yönelik kısa ve uzun vadeli hedeflerinde bir danışmandan çok daha fazlasına ihtiyacın varsa Anglo-British hep yanı başında!


Adınız

Eposta


Telefon


Mesajınız